Udruga za lokalni razvoj "Turbina promjena" osnovana je 2012. godine kao rezultat 3-godišnjeg projekta razvoja zajednice u gradskoj četvrti Rakovac, kojeg je provodio Centar za civilne inicijative (CCI) iz Zagreba.

Udruga je do sada pokrenula projekte obnove košarkaškog igrališta Bačvice na Rakovcu, boćališta na Foginovom kupalištu, organizaciju Koranskih susreta, organizacije koncerata demo bandova za mlade, sportskih turnira lokalnog karaktera. Financirani smo do sada od Agencije za mobilnost i programe EU te Zaklade Zamah krov više malih projekata u zajednici.

Udruga mobilizira građane na području kulture, zaštite okoliša, aktivizma, volonterstva, razvoja zajednice, uključivanja u donošenje lokalnih razvojnih politika, mobilizacije građana, cjeloživotnog učenja i ostalih društveno korisnih djelatnosti. Osobito potičemo uključivanje mladih u društveni život zajednice. Provodimo naše aktivnosti za najmlađe i najstarije stanovnike Karlovca. Trudimo se aktivno uključiti mlade ljude u donošenje odluka na najnižim razinama vlasti. Kroz provedbu projekata i aktivnosti koje pružamo djeci i starijim građanima omogućavamo pristup kvalitetnom provođenju slobodnog vremena, te stjecanje novih znanja čime se potiče cjeloživotno učenje.

Također smo akreditirana organizacija u programu Europske volonterske službe pod referentnim brojem 2012-HR-12. Time pružamo potencijalnim volonterima mogućnost odlaska na volontiranje u druge države gdje oni mogu koristiti svoje vještine i sposobnosti i doprinijeti boljitku zajednice.

Ciljevi udruge su:

- poticanje rada s građanima na području kulture, zaštite prirode i okoliša, zaštite životinja, sporta i rekreacije, aktivizma, volonterstva, razvoja zajednice, uključivanju građana u donošenje lokalnih razvojnih politika, edukacije, povezivanja i mobilizacije građana (osobito mladih i onih starije životne dobi), cjeloživotnog učenja, razvoj i promocija energetske učinkovitosti, održivog razvoja i zaštite okoliša i ostalih društveno korisnih djelatnosti.

Djelatnosti udruge su:

• - unapređivanje kulturnih, sportskih  i društveno korisnih sadržaja u Republici Hrvatskoj, Gradu Karlovcu i Županiji;
  • - povezivanje s udrugama sličnog ili istog usmjerenja kod nas i u svijetu;
  • - pomagati  mladima, đacima i studentima u ostvarenju njihovih prava.
  • - poticanje međugeneracijsku solidarnost i radi na zaštiti prava starijih
  • - poticanje programa zaštite prava žena, radnih prava i prava potrošača u lokalnim zajednicama
  • - provedba projekata od interesa za lokalnu zajednicu
  • - provođenje programa cjeloživotnog učenja za sve građane
  • - promicati međunarodnu suradnju i provođenje međunarodnih projektata
  • - promicati i razvijati programe energetske učinkovitosti i održivog razvoja zajednice
  • - promicati i razvijati programe zaštite okoliša i održivog razvoja u zajednici
  • - provedba edukativnih radionica i kampanja u zajednici
  • - provedba programa volontiranja i rad sa volonterima.

Prezentacija o udruzi:

Prezentacija-udruge

volonteri

solarno stablo BANNER 300px

Sponzori

Cistoca.pngLogotip-Vodovod-i-kanalizacija.pngREGEA-web.pngbrunata.pnggrb_karlovca_copy.pnghep.png